ZOOoo-praktykanci!

„ZOOoo–praktykanci!” to program z gatunku human stories. Pokazuje on losy grupy stażystów, którzy chcąc pracować ze zwierzętami, zdecydowali się na odbycie stażu w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu.

Studenci pod okiem pracowników Zoo poznają tajniki zawodu opiekuna zwierząt. Swoje umiejętności sprawdzają w najważniejszych działach ogrodu: w Afrykarium, Dziale Drapieżnych, Kopytnych oraz w Terrarium. Do zadań stażystów będzie należało między innymi karmienie rekinów i płaszczek. Będą musieli też posprzątać wybieg pawianów, wezmą udział w treningu panter śnieżnych, karmieniu małego manata, będą szukali rekinich jaj, liczyli pieniądze, wykąpią osła i nakarmią krokodyle.

W każdym odcinku stażyści będą poddawani innym wyzwaniom. Często będą to dla nich trudne sytuacje, bo pracy w Zoo nie można się nauczyć na studiach, nie ma też specjalnej literatury, pozostaje więc intuicja i praca oparta na doświadczeniu.

Serial „ZOOoo–praktykanci!” pokazuje, jak rzeczywistość w Ogrodzie Zoologicznym weryfikuje marzenia młodych ludzi o pracy ze zwierzętami.

– Dwa razy już zmierzyłem się ze światem zwierząt w serialach Zoo story i w Psim psychologu – mówi Witold Świętnicki, rezyser. – Dopiero jednak oglądanie przyrody oczami osoby, która styka się z nią po raz pierwszy, dało mi prawdziwą satysfakcję. Praktykanci w Zoo muszą się wszystkiego uczyć od początku, dlatego jest to taka naturalna perspektywa dla filmowej opowieści. Mamy też w serialu swojego sir Davida Attenborougha – jest nim prezes Wrocławskiego Zoo i znakomity znawca świata zwierząt – Radosław Ratajszczak. Wspaniałą pracę wykonali też opiekunowie zwierząt, a Wrocławskie Zoo okazało się wymarzonym tłem dla autora zdjęć – Adriana Janisio.

Producentem programu na zlecenie telewizji ATM Rozrywka jest firma Fajgel, reżyserem jest Witold Świętnicki. Zobaczymy 17 odcinków serii. Premiera w niedzielę 2 grudnia 2019 o godz. 8:30.

Dodatkowe emisje: soboty i niedziele o 8:30 i 19:00 oraz w poniedziałku o 12:00 i piątki o 12:30.

OŚWIADCZENIE

W związku z nieprzedłużeniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji
bieżącej koncesji na nadawanie kanału ATM Rozrywka TV,
która skończyła się z dniem 24.02.2021 r., jak również z brakiem
rozstrzygnięcia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji
konkursu na udzielenie nowej koncesji na nadawanie,
w miejsce kanału ATM Rozrywka TV, ATM Grupa S.A. – Emitent,
z końcem dnia 24.02.2021 r., zakończył jego nadawanie.